Další den, který jsem skoro celý prospala

Nepopírám, že spánek je pro mě taková droga, kterou se sjíždím jenom, když na ni přes den pomyslím. Nicméně, protože ten loňský rok byl takový jaký byl, rozhodla jsem se udělat tlustou čáru, raději teda dvě a začít znova. Tak tedy:Nikomu nebudu zastírat, že jsem dost materiální člověk. Miluju komerční věci. Coca-Cola, Apple a Starbucks jsou pro mě modly. Myslím si totiž, že ať už je vám inspirací nějaká firma, její marketing, její tradice nebo zakladatel, může to pro váš život být stejně inspirující nebo naopak stejně destruující, jako vidět inspiraci v něčem duchovním nebo, jak se s oblibou dneska říká, „alternativním“.

Snažila jsem se mnohokrát zamyslet nad „lepším“ idolem. Něčím tzv. hlubším. Ale ne, nebyla bych to já. A pokud se se svými modlami, ať je to jakýkoliv bůh nebo Coca-Cola cítíte skvěle, je to právě ten pocit, který je v tu chvíli správný.

Nuže, k mému ne příliš těžkému rozhodnutí mi pomohlo pár věcí z loňska. Třeba Severus. Co nebo kdo je Severus můžete velmi často sledovat zde vpravo – v mých Instagram fotkách. Říkala jsem si, jak je super, že máme psa, alespoň mě donutí se hýbat pravidelně každý den… Když jsem si kupovala v Albertu zateplené „crocssy“ na večerní venčení, uvědomila jsem si, že těch plánovaných kroků zase není tolik, jak by si zasloužil. Poučení jedna, některé věci vám nepomůže odbourat ani tak samozřejmá věc jako je to, že pes musí čůrat.

Štědrý Santa (paralela s Coca- Colou – ale stejně jako si nemyslím, že je reálné, aby Santa prolezl komínem, tak si myslím, že Ježíšek ty dárky nemá šanci unést, když je mimino). Tak tedy pod stromečkem jsem našla náramek zvaný Apple Watch. Důkazem, že jsem byla přesvědčena o jejich zbytečnosti je i to, že jsem si někdy v listopadu smazala z telefonu automatickou aplikaci k těmto hodinkám. Nicméně, jsou perfektní. Jako každá nová hračka, kterou máte, vás nutí plnit všechny úkoly, kompletovat kolečka aktivity atd. Pomáhá mi to, plavání mě baví ještě více a se psem jsem taky byla častěji než loni. Tak uvidíme, jak dlouho to půjde. Radím, najděte si svůj systém/hračku, která vám bude zvedat odhodlání to dokázat. Já vůli nemám, potřebuju hračky.

No a protože jsem spoustu věcí už jen za tento týden posunula dopředu, uvědomila jsem si, že to není zase tak těžké. Jo, připadám si trochu jako puberťák, který neznajíc objevil, že je Země kulatá, ale někdy jsme prostě slepí a tu záslepku nám na očích drží naše lenost. Ta samá lenost, kterou jsem dneska nepřemohla a v 16:00 jsem spokojeně usla na dvě a půl hodiny. Jenže je 10. ledna a já si uvědomila, že pokud to, co jsem chtěla zvládnout nebylo tak těžké, tak každá další zbytečná hodina spánku přes den, mě odsuzuje si zopakovat všechny mé neúspěchy. A na to už letos nemám čas.

Chci se učit, chci plavat, chci chodit se psem na dlouhé procházky, chci dělat něco krásného, chci budovat hodnoty, chci pomoct sobě a až to udělám, vrátím se k tomu, že budu pomáhat ostatním. Let’s make 2018 better! 🙂

iPhone 4S with Brown Diary Free Stock Photo Download

 

 

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *