Cesta životem začíná od nuly

Pozitivní myšlení. Mantra dnešní doby, která na vás křičí snad pokaždé, když vám byť jen na chvíli klesnou koutky rtů směrem dolů. Co ale bylo před tím, než se z pozitivního myšlení stala meta, kterou chce v životě zdolat snad každý? A co bude potom? Šťastný život až do smrti, plný radosti a bez překážek? Nenechte se mýlit, všechno něco stojí a to i ono pozitivní myšlení.

Každý den jsme vystavováni různým stresovým a negativním zprávám a tak se není čemu divit, že marketingový pojem „Pozitivní myšlení“ hraje v dnešní době prim. To, co jsme možná kdysi považovali za samozřejmost – že je nám dobře, že jsme spokojeni v práci, máme šťastnou rodinu a pohodový život převážilo to, že se každý honí za vyššími a vyššími metami. Chceme být jako Steve Jobs, Tomáš Baťa nebo Elon Musk a když se nám nedaří, tak nás přepadává úzkost.

Někdy si tak říkám, jestli nejsme tak trochu špatní stavaři. Jestli zbytečně nestavíme ty svoje cíle od střechy a zapomínáme tak na základní kámen, který by se nám stal silným pilířem, ze kterého se můžeme vždy odrazit. Už kdysi někdo chytrý řekl, že ze dna už vede jenom cesta vzhůru. Ale základem je, uvědomit si, že i když bychom moc chtěli, tak neumíme létat. Máme nohy, aby nás krůček po krůčku zavedly tam, kde budeme šťastni.

Možná až teď po tak dlouhé době chápu tu známou větu: „Cesta je cíl.“ Až v době, kdy člověk přijde o svá křídla a zapomene na to, že má ještě nohy a spadne rovnou na zadek. Rovnou na pomyslný základní kámen a musí se dostat znova ke střeše. Až tehdy mi došlo, jak důležité je se v životě neodrážet a skákat a nepokoušet se létat. Co když tím ztratíme něco, na čem opravdu záleží. Dnes už vím, že nechci promarnit ani minutu života.

Nechci tady dávat rady, jak byste se měli zvedat a jít. Sama to ještě nevím. Sama jsem teď na začátku. Ale připravena na všechny výzvy, které mě v životě budou čekat. Protože na konci té cesty si pak chci říct: „Bylo to tady fajnové a využila jsem to na maximum.“ Teď začíná nová „show“.

PS: I když mám moc ráda časopis Forbes, uvědomila jsem si jak moc kontraproduktivní jsou články o tom, co dělají všichni ti, co jsou úspěšní, aby byli úspěšní. Já prostě ráno běhat nepůjdu a ani nebudu vstávat ve 4 ráno, ale to přece neznamená, že nemůžu uspět 🙂

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *