Běhám. Na horách.

Neuvěřitelné, dneska mám za sebou 12 trénink a ještě žiju. A dokonce překonávám podle všeho i sama sebe. Když jsem si naposledy měřila (i když trenér říkal, že to dělat nemáme) kolik uběhnu, tak jsem za stejný čas uběhla o kilometr více než před 3 měsíci. No co vám budu povídat, docela mě to posunulo, i když si někdy připadám jako běžící balvan.

Trénujeme s holkama docela poctivě. Za sebe můžu říct, že chodím běhat 3x týdně, ať už na stadion se všemi nebo když nemůžu já nebo trenér si zrovna jede extraligu se svými svěřenci, tak vážně jdu a hecnu se. A ono střídat povrchy je docela vhodné, jelikož sledovat kolečka na nebo kolem stadionu, či na umělce je docela na palici. Trochu si pak přidám jako oslík ze Shreka, „Strom, strom, čára, čára, čára, strom.“ Takže jak to jde střídáme stadion, Bělský les nebo hory. A ty hory, jojo tam se běhá úplně jinak než ve městě.

Na 12 tréninku jsme měli domácí úkol od trenéra. Zvyšujeme časovou náročnost a úkol zněl 10 minut rozběhání, 5 minut protažení, 20 minut (fakt jo) běh, 5+ minut chůze, 10 minut výklus. Popravdě řečeno, není to na těch horách úplně easy, i když máte větší šanci, že poběžíte z kopce než ve městě, tak existuje i stejná pravděpodobnost, že to bude do kopce. A taky bylo, nahoru a dolu.

Obecně mám problém s dechem. Takže všichni, co se vám blbě dýchá nezoufejte, buď běžíte rychle nebo si pořebuje tělo zvyknout. V mém případě je to tak nějak kombinace, ale popravdě dneska, když jsem běžela na čerstvém vzduchu, tak byl dech výrazně lepší, než ve městě. Ale bohužel si člověk nemůže dovolit všechny tréninky absolvovat na čerstvém vzduchu, no. 🙁 Co se pak týče výkonu tak ano, je to dřina, ale posouvám se dále a to je jakýsi hnací motor. Sice si pořád nedokážu představit jak běžím Český běh žen a hlavně ten kopec za Trojhalím, ale doufám, že má trenér nějaké to kouzlo v rukávu.

A protože tento článek má taky nahradit feedback z dnešního tréninku pro trenéra, takže sumasumárum: Dýchalo se mi lépe (jestli je to horama nevím), tempo jsem měla lehké, ne jak na posledním tréninku, ty boty, které jsem vyměnila nejsou vůbec dobré na beton (bolí mě levá klenba) a stále mi neskutečně tuhne levé lýtko. Běhu zdar.IMG_1786

IMG_1791

IMG_1882

IMG_1884

Mohlo by vás zajímat

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *