Běhám. Dokolečka.

Ještě před tím, než jsem se rozhodla, že můj první článek bude o JA Czech, plánovala jsem věnovat první krůčky mého blogu běhání. Ano, čtete správně, běhání. Stalo se mi totiž něco neuvěřitelného a já si stále myslím, že to musel být nějaký osud… nebo omyl.

Seděla jsem si tak jednou v březnu ve své „Břeťovské“ poloze (čti s nohama hore a nějakým tím chipsíkem v misce), když na mě na Facebooku bliknul příspěvek stránky Český běh žen. Stálo v něm: „Stačí poslat motivační dopis a v něm nám popsat důvod, proč chcete začít běhat. 5 vyvolených dostane zdarma kompletnní značkovou běžeckou výbavu Nike, startovné na Český běh žen a profesionálního trenéra, který se postará o přípravu na závod.“ Vkládajíc chips do úst si říkám, že když už mi Ježíšek nadělil startovné na tento závod, tak co tady řeším. Jenže (jak vidíte) ráda píšu. Otevřela jsem e-mail a začla ťukat „rádoby vtipný“ odstavec o tom, proč právě já jsem ta, která by měla každý týden trénovat s trenérem.

Zde k přečtení: Sportovala jsem, docela dlouho, ale bez výsledku. Aerobik. No a sami asi tušíte, jaké to mělo následky. Když jsem po problémech se zády musela přestat, přišlo to, co se dá očekávat – přibrala jsem asi 10 kilo, přestala se hýbat a zkrátka zlenivěla. O tom, že bych měla začít něco dělat – nedej bože běhat, jsem nechtěla ani slyšet. (Navíc, upřímně, nikdy jsem tomu běhání moc nedala, ani v období aerobiku, výmluva se vždycky našla). Nějakou dobu se to dalo vydržet, ale pak vždycky přijde to období, kdy si řeknete – ta mamka měla pravdu, měla jsem se více hýbat a méně jíst. No, tak jsem se těžkopádně přemluvila k tomu, že dám rodiči za pravdu (a to bývá nejtěžší) a pokusila se o opětovný pohyb. Běh – první výzvou byl pro mě právě Český běh žen 2015 – den dětí (jak symbolické). V Ostravě asi 400 stupňů, ale já to doběhla a přežila. A nebyla jsem poslední! Nicméně motivace to byla pěkná i s vyhlídkou, že příští rok půjdu zase. Pak přišel podzim a jakoby se ze mě stal medvěd. Jídlo, na běhání je moc zima, 6 kilo nahoře. Zima. Neštěstí při pohledu do zrcadla. Naštěstí k nám chodí osvícený Ježíšek a pod stromeček mi naježil startovné na ČBŽ 2016. Motivace, ano, ale… Je březen a mi pořád nějak nejde v pohodě uběhnout ani 3 kilometry natož 5. (Dobře, byla jsem běhat asi 3x). Přemlouvání se mě vždy s pohledem na řízek přejde a tak je to pořád dokolečka. Myslím si, že tímhle, ač ne srdcedrásajícím příběhem reprezentuji velké množství lidí a možná by se mi líbilo být právě tím motivátorem toho, že to jde, když se tomu trochu pomůže.

No a tak to máte. Dnes mám za sebou svůj první trénink na stadionu s trenérem Martinem. A všechno je tak nějak fajn, protože teď když vím, že musím, tak vím, že to dám. Držte pěsti a sledujte jak mi to (ne)jde! 🙂

IMG_5327 IMG_1713 IMG_6626

Mohlo by vás zajímat

2 komentáře

  1. Tak to držím palce. Na vítkovickém stadionu jsem jako žák/dorostenec/junior odkroutil hooodně kol…a dodnes si jdu sem tam pro radost zaběhat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *